Superholky

IMG_20190327_151423Název- Superholky

Autor- Anna Marie Kyšová

Počet stran- 120

Nakladatelství- Epocha

Dvě obyčejné holky a velké kamarádky se pouští do nebezpečí na vlastní pěst.

Lia Dešťová si na své jméno užila dost vtípků. Když však přibyla do třídy nová dívka, tak jí bylo jasné, že si spolu budou rozumět. Natálie Šamponová pochází z Kočkova. Jenže tak se to město ve skutečnosti nejmenuje. Jelikož mají ve městě tolik koček, nikdo to nenazve jinak, než Kočkov.

Lia zase bydlí v Krabicově. Samozřejmě, že ani tak se město nejmenuje, ale s tolika paneláky to nazvat jinak nejde. Natálie musela dojíždět do Krabicova kvůli škole. Z každodenní rutiny se však mělo stát něco nečekaného.

Obě holky sportovaly a končily pozdě večer. Jelikož už byl listopad, byla brzo tma. Jednoho dne po tréningu, zrovna když pršelo, obě holky rázovaly rychlou chůzí na zastávku. Měl to být den jako každý jiný, přesto však nebyl.

Na zastávce se s nimi pokoušel dát do řeči muž, který nebyl zrovna příjemný. Tajemný muž byl vysoký a zahalený, takže mu nebylo vidět do obličeje. V momentě, když se jich zeptal na peníze obě holky věděli, že je zle. Muž vytrhl Naty kabelku a začal utíkat. Kamarádky věděly, že to není správné, jenže Naty tam měla něco, co pro ní bylo dost důležité, proto se rozběhly za ním. Což jim vůbec nepomohlo. Přesto se rozhodly, že tenhle problém vyřeší na vlastní pěst. A nebyl to jediný problém, který na ně čekal.

Ve městě řádil gang zlodějů, který vykrádal vily bohatších občanů. I přes nebezpečí, které číhalo na každém rohu, to Liu a Naty nenechalo chladnými. Dopadnou zloděje, který je přepadl na zastávce? A co je zač tajemný gang?

IMG_20190327_151237Anna Marie Kyšová je mladá slečna, která započala svojí spisovatelskou kariéru skrz Superholky. Je neuvěřitelné, že tato mladá dívka, dala dohromady takto smysluplný příběh plný napětí. A přesto se to dalo možná čekat, protože je to dcera Františka Kotlety. Jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu, takže je mi jasné, že Anna Marie ve psaní bude pokračovat. Její start s touto prvotinou začal skvěle, takže jsem zvědavá, jak se nadále tato autorka bude vyvíjet v knižním světě.

Superholky je dobrodružný a akční příběh pro děti od devíti let. Být mi tak o patnáct let méně, byla bych z knihy naprosto unešena, protože takové knihy jsem za mlada hltala. Ale tím nechci říct, že si mi kniha nelíbila. Právě naopak. I přesto, že je kniha pro děti, mě příběh zaujal a okamžitě vtáhl. Pro mě to však byla jednohubka, ale napínavá od začátku do konce. Autorka vás v naprosté krátkosti seznámí se dvěma kamarádkami a okamžitě vás uvrhne do akce. Žádné zbytečnosti, nudná místa, či zaobírání něčím, co by tomu příběhu akorát uškodilo.

Musím uznat, že na to, že je autorce nějakých deset či jedenáct (přesně netuším) je neskutečné, že dala dohromady takový příběh a na tom textu ten věk není ani znát. Příběh je totiž propracovaný, smysluplný a napínavý od začátku do konce.

Hlavním hrdinkám jsem fandila a to i přesto, že jim neustále někdo házel klacky pod nohy. Co mě hodně zaujalo, byly ilustrace od Zuzany Čatajové, kterými ožil příběh jako takový. Ilustrace jsou tématické a je jich tam dost. Mě nejvíce zaujala ta barevná na začátku.

Celý příběh je čtivý, nenáročný ale propracovaný a akční. Nečekejte nějaké nadpřirozeno. Lia a Naty jsou dvě obyčejné holky, které chtějí být superhrdinky. Lii otec je však policajt, takže jim to moc neusnadňuje. I když od něj se zase dozví dost věcí. Líbilo se mi, že holky mezi sebou měli dost silné pouto, protože kamarádek, který jedna pro druhou vstoupí do nebezpečí je dnes málo. A myslím si, že si z knihy člověk vezme i trošku ponaučení.

Za sebe tedy mohu rozhodně doporučit, protože i přesto, kolik mi je, mě příběh vtáhl a bavil. Kniha je spíše pro holky, ale věřím tomu, že zaujme na plné čáře.

IMG_20190327_151327Anotace-

Existuje spousta příběhů o superhrdinech. Většinou žijí v New Yorku a mají úžasné superschopnosti, které získali fascinujícím způsobem – Superman přiletěl z jiné planety, Spidermana kousl radioaktivní pavouk, Kapitán Amerika byl vylepšený tajemnou technologií a Wonder Woman je dokonce dcerou boha a královnyAmazonek. Když je váš táta bůh, nebo dostanete radioaktivní mutagenní sérum, tak je vlastně dost snadné být superhrdinou. Jenže jsou superhrdinové, kteří nemají vůbec žádné superschopnosti, ani spoustu peněz jako Batman nebo Ironman, aby si vyrobili skvělé obleky a vybavili se spoustou úžasných technických vychytávek. A právě o takových superhrdinech je náš dobrodružný příběh.
Pardon, vlastně o superhrdinkách. Protože jde o dvě holky. A věřte nám, když se do toho pustí, běhal by z nich mráz po zádech i samotnému Hulkovi.

IMG_20190304_163659

Za knihu moc děkuji nakladatelství Epocha. Pokud vás kniha zaujal, naleznete ji zde.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s