Prokletí Schwartzovy vily

54436579_462479107624482_6107005339528331264_n

Název- Prokletí Schwartzovy vily
Autor- Anna Beatrix Bártová
Počet stran- 224
Nakladatelství- Petrklíč

Nora s Leonardem byli dokonalý pár a brzo se jim mělo narodit miminko. Jenže tak idylické to nebylo.

Nora svého muže poznala na škole. Oba dva studovali historii, avšak zatímco Leonarda víc lákala středověká historie, Noru více zajímalo devatenácté století. Ale co jí ještě víc zajímalo, byly staré budovy, hrobky a hřbitovy. Každý nad tím kroutil hlavou, ale pro Noru měl hřbitov své kouzlo. Brzo však Nora otěhotněla a protože neměli dostatek financí na své vlastní bydlení, museli žít u Leonardových rodičů.

Nořina tchýně Marie byla ředitelka školy. Bylo to namyšlená a arogantní žena, která věděla vše nejlíp a Noru nesnášela, což jí dávala jasně najevo. Tchán byl kliďas, i když někdy trošičku náročnější. Život s Leonardovými rodiči byl čím dál víc plný hádek. Proto, když se objevila první příležitost, rozhodly se jí oba uchopit.

54433764_474522246418448_5286964815636463616_n

Náhoda tomu dala, že k Leonardovy do kanceláře přišel makléř, který potřeboval informace o jednom domu, ve kterém bude jejich realitka prodávat byt. Jedná se o veliký prostorný byt ve staré vile na kraji města. Co však Leonarda zaskočilo, byla cena, která ani zdaleka neodpovídala realitě. Při bližším zjištění, už bylo jasné proč. Bývalý majitel do závěti sepsal podmínky prodeje, které by nikdo nechtěl dodržet. Avšak dva mladí historici čekající rodinu v tom neviděli problém.

Nora s Leonardem měli konečné své vysněné bydlení. To však ani jeden netušil, že vila skrývá svá tajemství, která je budou pronásledovat na každém kroku.

Prokletí Schwartzovy vily je nový mysteriozní thriller protknutý tajemnem. Knihu napsala česká autorka a blogerka Sabina Huřťáková Hašková. Její pseudonym Anna Beatrix Bártová vám už může být znám díky knize Gutta z Bubnu, kterou autorka vydala před lety samonákladem a přesto to je úspěšný historický román.

Jelikož jsem četla autorky prvotinu, dost mě překvapilo, že tentokrát napsala duchařinu. A povedlo se jí to? Za mě rozhodně ano. Na můj vkus je na knižním trhu málo hororů, ze kterých budete mít husí kůži. A autorka mě rozhodně nezklamala a dala mi víc, než jsem zprvu od knihy očekávala.

Začátek knihy se odehrává v létě roku 1851, kdy dva sourozenci zažijí něco, co jim změní život. Nechci z prologu moc prozradit, ale je šokující. Tak šokující, že jsem zprvu myslela, že se přes to jen tak nepřenesu dál a rozdýchávala jsem to. Něco tak krutého a ještě tak detailně popsaného jsem opravdu nečekala. Mě v knize jen tak něco nerozhází, žaludek mám na to silný dost, ale tohle bylo moc i na mě. Jako tímhle u mě autorka zabodovala, protože něco takového napsat a ještě tak šokujícně, to jen tak někdo nedá.
Poté už přichází na řadu hlavní děj, kde se seznamujeme s Norou a Leonardem. V úvodu jsem napsala dost, takže nemusím blíže seznamovat. Avšak, ani zde se s tím autorka nepárala a připravila jim krušný život. Hlavně Nořina tchýně, to je materiál. Já osobně bych radši žila pod mostem než s někým, kdo mě věčně ponižuje. Takže ze začátku čekejte v krátkosti pár vyostřených situací a seznámení s celou rodinou.

53766474_1129120577267321_7000523150307885056_n

Jejich cesta k samotné vile je krátká a rychlá. Autorka se nezabývá zbytečnostmi a děj je svižný. Takže se nemusíte bát, že by jste se nudily, to právě naopak. Já se začetla okamžitě a nemohla se od knihy odtrhnout. Celý příběh je totiž natolik napínavý a jakmile se dostanete k vile, tak se to napětí o to víc zvyšuje.

Jakmile se totiž manželský pár do vily nastěhuje, začnou se dít divné věci. Po domě je slyšet dětský smích, sem tam proběhne nějaké dítě a když už si myslí Nora, že začíná šílet, začínají se dít podivné věci i Leonardovy. Nora začne pátrat, co dům skrývá za tajemství. To co však objeví se jí nebude líbit, protože je až příliš nebezpečné.

Kniha je rozdělená na tři části a poté na kapitoly. Příběh je psán z dvou pohledů a to z Leonardova, ale hlavně Nořina. Avšak jsou tam malé podkapitoly, které se odehrávají z pohledu Anastázie, která tam žila před lety a prožívala to samé co Nora.
Kniha je psaní lehce, nenáročně. Ale je to silně čtivý a propracovaný příběh, který vás jen tak nepustí. Jak už jsem psala, není zbytečně natahovaný, takže čtení bude svižné. Avšak, je tam dost scén, ze kterých vás zamrazí natolik, že se večer budete bát vůbec vylézt z postele. Obálka je více než výstižná. Už jen z ní samotné to tajemno vychází.

Za sebe rozhodně můžu knihu doporučit. Dokonce pochybuji, že by se někomu nelíbila. Pokud máte rádi tajemno, ponuré prostředí, pátrání po skrytém tajemství a duchařinu, rozhodně neváhejte. A já osobně doufám, že se autorka takových témat bude držet. Gutta sice byl skvělý historický román, který předčí mnohé autory, ale takovýchto knih jako je Prokletí Schwartzovy vily je málo. A jelikož autorka umí perfektně vykreslit ty strašidelné situace, byla by škoda v tom nepokračovat.
54419113_613618969109042_7569150938825359360_n

Anotace-
Svět živých i mrtvých se střetává. Minulost se hlásí na světlo boží a nenechá vás spát!

Mladí manželé Nora a Leonard očekávají rodinu a nemají kde bydlet. Financí nevlastní mnoho, a když se naskytne příležitost zakoupit byt ve staré secesní vile na okraji města, nadšeně po ní skočí. Co na tom, že cena je až podezřele nízká a za nedalekou hřbitovní zdí vykukují kříže a náhrobky.
I když si Nora oddechne od všetečné tchyně, skutečný klid v domě nenajde. Je až příliš empatická a citlivá, a jeho minulost je příliš temná. Když se kolem začnou dít prapodivné věci a na chodbách se objevovat cizí lidé ve sto let starých oděvech, pustí se do pátrání.
Tajemství, které odhalí, vám vezme dech!

Za knihu moc děkuji samotné autorce. Nepřestává mě překvapovat a těším se, jaký příběh už se jí zase rodí v hlavě. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.
Pokud vás více zajímá samotná autorka, zde je její fb na kterém můžete zakoupit i komplet knih, či tam jsou zajímavé tipy a soutěže. Nebo zde je její web


.


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s