Přírůstky č. 38

Vítejte u nových přírůstků. Za poslední měsíc dva, jsem objevila více eshopů či antikvariátů, takže už to nebude u mě samý Knižní klub, protože některým akcím a výprodejům se nedá odolat. To však brzo zjistíte také. A dokonce se mi podařilo navázat novou spolupráci s nakladatelstvím Černý drak, které výhradně vydává knihy českým autorům. No a protože je knih zase více, tak jdeme na to.

PS: Omlouvám se za kvalitu některých fotek, poslední dobou mám opravdu fofr a znovu je vyndavat na focení se mi nechce. Je jich moc. 😀

IMG_20190118_212246

Hru o trůny skupuji po díle vždy jak vyjdou. A protože to není čtení na dva večery, stále jsem se k sérii nedostala. Já však věřím, že až nastane ta správná chvíle na ně, tak mě tu asi dlouho neuvidíte, protože věřím, že se mi bude opravdu líbit. Jinak knihu jsem si koupila u KK, jenže s jiným balíčkem. A kvůli velkému zájmu byla kniha rychle fuč a nakonec mi ji doposlali. Proto přišla sama, což není zvykem.

IMG_20190118_212259

Další samotná kniha? Psala jsem že to nebývá zvykem a to je pravda. Mám ji z antikvariátu, kde jsem objednávala kamarádce knihy a mě to prostě nedalo si něco nevzít. Zaujalo mě, že je to historický román, odehrávající se v 6. století a hlavně to, že pojednává o Gótech. Pro mě absolutně neznámý kmen a díky této knize se něco třeba dozvím.

Moje objednávka z Knižního klubu, kde se jedná hlavně o výprodejovky. Vita nostra mě zaujala hlavně tím, kdo ji napsal. Autory znám díky filmu Legenda o drakovi. Jedná se o Ruskou fantasy a já si ten film zamilovala. Proto taky čekám, kdy konečně u nás vyjde kniha a není nic lepšího, než si čekání zkrátit další tvorbou autorů. Dlouhé stíny je rodinná sága, která mě dlouho láká. Už mám doma konečně komplet a brzo se k ním snad dostanu, protože poslední dobou to mám volnější. Tak Kulka mě zaujala hned při vydání, ale kdo si počká, ten se dočká. Byla ve výprodeji. To samé Cukrová panenka, která je přirovnávána ke knize Černobílý svět, na kterou nikdy nezapomenu. Planeta opic je moje láska od dětství a to jak ty první staré filmy, tak i nové, proto mi nesměla chybět kniha. Spálená křídla jsou od české autorky. Jedná se o rodinou ságu z válečného období a poválečného. Obsahuje skoro celé dvacáté století a hlavní hrdinka si plní sny na úkor rodiny. Mě bohatě stačí těch 84% na databázi knih, abych věděla, že mě nezklame. A Temná komora, to byl krok do neznáma. Vypadá to na průměrný thriller, ale byla za pár korun, takže když se mi nebude líbit, trápit mě to nebude.

IMG_20190130_155049

V Levných knihách se konečně objevil nový Carter, který mi chyběl. Teď už stačí čekat jen na ten nejnovější. Jinak jsem si s knihou objednala i sešity pro předškoláky na učení. Mnozí z vás totiž určitě vědí, že poštovné tam není moc lákavé a jedna kniha se tam nikdy nevyplatí kupovat.

Kdo mě sledují ví, že Kinga jsem měla k recenzi od Megaknih a už je přečtený. Rozhodně nejlepší kniha měsíce a akutně potřebuji pokračování. Selected je od začínajícího autora, u kterého jsem knihu zakoupila. Jelikož jsem měla tu čest, si přečíst ještě jedno jeho dílko v e-knize, mám docela strach co mě v knize čeká, protože to byla katastrofa. Tak uvidím no…

IMG_20190206_134331

Tato objednávka vznikla u Booktook.cz, protože na jejich facebooku mě zaujala akce na Paulu Hawkins. Prodávali ji jako komplet jen za 159kč. Autorku si chci přečíst už od začátku a za tu cenu mít dvě její knihy? Honem rychle jsem po tom skočila. A když už jsem tam byla, vzala jsem si v předprodeji i Vzpomínku na zemi, abych měla sérii kompletní.

Nebezpečné známosti je klasika a recenzák z Nakladatelství Leda. Knihu už pomalu dočítám, protože je trošku náročnější na čtení. Co můžu doporučit, tak taková to kniha si žádá klid při čtení. Superholky je recenzák pro změnu z nakladatelství Epocha. Pro zajímavost, autorka knihy je dcera Františka Kotlety. Jedná se o knihu pro děti o super hrdinkách.

Ta hromádka knih je z Knihcentra. Někde jsem viděla reklamu, že prodávají i poškozené knihy a tak jsem jen nakoukla. A tady vidíte výsledek. Tohle všechno s poštou mě stálo tisícovku. Což je hodně dobré, když vezmete v potaz cenu jednotlivých knih. Řeku bohů už mám konečně kompletní. V dětství jsem si to zamilovala jako film a po letech, celkem nedávno, jsem zjistila, že to je slabý odvárek knih. Teď mám všechny díly a už to nesmím odkládat. Marvel, to je bez debat, prostě tohle mi chybět nesmělo. A už jsem to zběžně prohlédla a je to kniha nadupaná informacema. Projekt Kronos, hodně vychvalovaná kniha od českého autora. Vždycky mě odradila cena, teď už to jinak nešlo. Školu dobra a zla mám taky konečně komplet. Roky jsem na tu sérii koukala a z minulého článku víte, že jsem první tři díly koupila na bazárku skoro zadarmo. A teď výhodná koupě čtvrtého dílu. Aspoň v něčem se na mě usmálo štěstí. A Andělské pohádky si vybrala dcera. Celou dobu koukala co si vybírám a musela prostě taky. 😀 NYXIA, to snad nemusím komentovat. Jakmile se objevila v předprodeji, skočila jsem po ní. Reklama na ní byla velká, takže moje očekávání jsou obrovská. A ta obálka je luxusní.

Další balíček mi přišel z antikvariátu Avion. Sen o Somersetu byl vyprodán, proto jsem mrkla na můj-antikvariát a našla jsem jí tam. Rovnou jsem koukla, co tam ještě mají a nechtěla jsem být nenažraná, tak jsem si vybrala jen dvě na víc. Lovec duchů je od Herberta, který je znám svými horory. Tato kniha je duchařina a to mám ráda. Tušení zla je od českého autora  Alexandra Stainfortha a pomalu ho skupuji na doporučení kamarádky. Tatéra z Osvětimi jsem si chtěla koupit už dávno. Jenže neskutečně rychle se tato kniha vyprodala a musela jsem čekat na dotisk. Objednala jsem na Dobrých knihách. Myslím si, že je netřeba představovat, protože má velký úspěch.

Ty čtyři knihy jsou recenzní výtisky z nakladatelství Černý drak. Mohla jsem si vybrat cokoliv a vybrala jsem si ty, co mě podle anotace nejvíce lákají. Krev nejmocnějších je epický fantasy román. 2050:Příběh pro budoucí pokolení je zase sci-fi z budoucnosti. Sekera strážců je od autora historických románů a tentokrát se pustil do fantasy. A Mladé čarodějky znám ze startovače, kde jsem je nestihla. Jedná se o sbírku povídek. Prima sezona je recenzní výtisk z nakladatelství Leda. Každý zřejmě zná Dannyho Smiřického z Tankového praporu. Toto je první díl a jsou to povídky z jeho středoškolských let.

Dobrovský měl 50% slevu na vybrané pohádky. Jakmile jsem tam uviděla Mary Poppins, okamžitě jsem po ní skočila. Ta kniha je normálně hodně drahá, proto ta sleva byla lákavá. Jenže když mi přišla, byla jsem zklamaná. I se slevou za ní chtějí moc. Ano, pěkné ilustrace, kniha jde nasvítit, ale toť vše. Hrozný formát a skoro žádný text. Ta koupě mě mrzí do teď. Ale zlepšila jsem si náladu v antikvariátu v Poděbradech. Tam bych mohla strávit hodiny hledáním a nikdy bych neměla dost. Doplnila jsem si Woodovou o Modrý kámen a zaujala mě kniha Milenci, která pojednává o Hitlerovi a ženě, která s ním údajně měla dítě. Jedná se o román, jen nevím, jestli založený na skutečné události. Uvidíme.

A to je vše. Aspoň na chvíli. 🙂 Pokud vás nějaká kniha zaujala, nebo jste jí četli, či by jste mi chtěli doporučit něco podobného, tak za komentář budu ráda.


5 komentářů: „Přírůstky č. 38

  1. Hra o trůny je skvělá. Teda přečetla jsem zatím první díl, protože jak říkáš, není to čtení na pár večerů. 🙂
    Nyxia je také super. Hodně mě lákají Nebezpečné známosti.
    Tatéra jsem četla, ale ten mě spíš zklamal…

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s