Klan

0045905373_klan-a101f0f16776-vNázev- Klan

Autor- Adrienne Youngová

Počet stran- 320

Nakladatelství- Fragment

Klan Asků a Rikiů mezi sebou bojovali dlouhá léta. Každých pět let se střetly na místě zvané Aurvanger, protože to tak chtějí jejich bohové Sigr, bůh Asků a Thora, bůh Rikiů.

Eelyn a Iry byly děti klanového vůdce. Eelyn se celý život připravovala, až bude následovat svůj klan do bojů. Když byla konečně připravená a Askové a Rikiové se zase střetly, tak následky byly tragické. Její bratr zemřel a Eelyn se pět let připravovala na pomstu.

Když se klany střetly znovu na Aurvangeru, Eelyn s její nejlepší kamarádkou Mýrou bojovali jako nikdy. Tvrdě a nelítostně. Jeden moment však Eelyn změnil život. Dostala se do situace, kdy se musela smířit s jistou smrtí. Jeden z Rikiů se jí chystal uštědřit smrtící úder, když v tom zaslechla známý hlas. Eelyn se zastavilo srdce i vše kolem. Byl to její bratr Iry, který zabránil Rikiovy ji zabít.

Eelyn přežila. Avšak za jakou cenu? Nikdo ji nevěřil. Všichni i ona sama viděla svého bratra mrtvého. Její otec jí řekl, že to musel být Iryho duch, který ji zachránil. Eelyn ho však viděla a trhalo jí to srdce. Její bratr se kterým vyrůstala, byl živý a bojoval s nepřátelským kmenem proti vlastní rodině. To byla zrada, která se neodpouští.

Eelyn se rozhodla zjistit pravdu. To však netušila, kam jí to zavede a že jí to může stát život.

52651174_971526409903676_6176017428091240448_nKlan je novinka z nakladatelství Fragment a jedná se o dobrodružné YA ze světa Vikingů. Jedná se o autorčinu prvotinu a samostatnou knihu, takže nebude žádná série. Ale s Vikingy autorka neskončila, protože letos vyjde v originále samostatný román, který bude s novou postavou a odehrávající se deset let po Klanu.

Eelyn je mladá dívka, jenže u Vikingů se nevinnost nenosí. Takže je to drsná a nebezpečná bojovnice, která se umí dobře ohánět na bojišti. Eelyn si však v dětství prožila své. Jako malá při jednom nájezdu přišla o matku. Pár let na to i o bratra, který při boji zemřel. Všichni viděli jeho mrtvé tělo, které leželo ve strži na sněhu. Přesto, když nadešel její čas pomsty, stál před ní živý a zdravý. Proto se Eelyn rozhodla, že vypátrá pravdu. Která se jí však nemusí líbit. Čest je u Vikingů totiž na prvním místě.

Klan je ten druh knihy, na který jsem u nás ještě nenarazila, přesto jsem na něco takové přesně čekala. V knize se totiž skloubí historický román, dobrodružství a young adult. Poznáte zblízka jejich životy, smýšlení, chování, způsob boje a prostředí ve kterém Vikingové žijí. A můžete věřit, že jejich život není peříčko, ale je krutý a nemilosrdný. Eelyn se dostane do nejedné nelehké situace. Čeká jí hodně nebezpečí, šrámů a to jak na těle tak i na duši. Takže můžete čekat hodně akce v které poteče krev.

Celý příběh je psaný jednoduše, aby mladší ročníky neměli problém se čtením. Takže je to čtení nenáročné. Přesto jde o hodně propracovaný a napínavý příběh. A může si ho přečíst člověk v každém věku. Já osobně jsem si knihu zamilovala. A to natolik, že mě mrzelo, že kniha nemá více stran. Na druhou stranu, příběh není zbytečně natahovaný, jak to u knih a hlavně sérií bývá. Proto se asi autorka rozhodla jít cestou samostatné knihy.

Kapitoly jsou delší, ale to ničemu nevadí. Já se začetla do knihy okamžitě a kdyby to bylo možné, tak se od knihy neodlepím. A jsem moc ráda, že se autorka rozhodla, že svět Vikingů neopustí a napíše další knihu, i když to nebude série. Hlavně díky tomu, že si autorka vybrala Ya žánr, tak se rozhodla jít tou nejlepší cestou, jak seznámit omladinu s Vikingy.

Na závěr tedy můžu říct, že knihu rozhodně doporučuji. Skvěle se kniha čte, je napínavá od začátku do konce, je v ní plno akce a musíte uznat samy, že Vikingové mají prostě své kouzlo. U této knihy není nad čím váhat.

52893611_1900642683396713_8258682194164187136_nAnotace-

Příběh plný odvahy a dobrodružství v nelítostném světě vikingů.
Eelyn celý svůj život bojuje proti odvěkému nepříteli – klanu Riki. Když na bitevním poli zahlédne svého bratra, kterého viděla před pěti lety umírat, nevěří vlastním očím. Teď stojí proti ní na straně nepřítele. Jeho zrada však není to jediné, čemu m
usí Eelyn čelit. Po neúspěšném boji se z ní stane otrokyně a čeká ji krutá zima v zajetí. Všechno ale změní útok krvelačného klanu, v jehož skutečnou existenci nikdo nevěřil.

 


1 komentář: „Klan

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s