Lovec myšlenek

51790149_361256858044442_3799274211151708160_nNázev- Lovec myšlenek

Autor- Ken McClure

Počet stran- 288

Nakladatelství- Alpress

Doktor Steven Dunbar se chystal s jeho přítelem Johnem Macmillanem na schůzi vládního výboru, aby zjistili, které výzkumy bude vláda financovat. John tam měl svůj návrh, který se mu zdál pro lidi důležitější než financování jiných věcí. Vláda to však viděla jinak. John však nebyl sám, komu bylo zamítnuto financování.

Profesorka Lindstromová se náhle vrátila z Ameriky, aby pracovala na výzkumu v Anglii, ve své domovině. Nikdo však netuší, proč tak rychlý návrat. Profesorka se zabývala výzkumem DNA. Genetika podle ní byla budoucnost v léčení všech možných nemocí. V ruce měla eso v podobě kolegy jménem Owen Borrowman, který se zabýval odpadním DNA ve spojitosti s psychickou poruchou.

Owen měl za to, že každý má v sobě spínač, který může změnit osobnost člověka. Naprostý psychopat by se mohl změnit v normálního člověka a naopak. V tom spočíval jeho výzkum. Aby však mohl najít to co hledá, potřeboval vzorky psychopatů. A nemohl si vybrat příhodnější místo, než Moorlock Hall, což je přísně tajné zařízení s těmi nejtěžšími případy a nikdo neví, že toto místo vůbec existuje.

Owen se vydal na nebezpečnou cestu, protože stýkat se s naprostými psychopaty není procházka růžovým sadem. Krom toho, rozhodnutí vlády nefinancovat znamená, že by se musel se svým výzkumem rozloučit.

Stevena zaujal Borrowmanův výzkum a rozhodl se s ním seznámit. Jenže díky tomu se dozvěděl o Moorlock Hallu, což ho zaujalo o to víc a proto Steven začal pátrat. Steven vůbec netuší, do čeho se namočil…

51628671_2245773032331038_5204871356201566208_nKen McClure je známý a oblíbený autor, přesto já si k němu našla cestu teprve teď s knihou Lovec myšlenek. Na knize mě zaujalo prostředí psychopatů a věznice pro ty nejhorší. Asi jsem od knihy čekala víc a to jsem nedostala. Tento autor bohužel není nic pro mě.

Začneme ale od začátku. V knize se setkáváme ve vyšších sférách lékařství. A to jsou výzkumy a boje za financování výzkumu. Na začátku knihy jsem měla docela problém se orientovat v tom, kdo je kdo a co se tam vlastně děje. Kniha je napsána spíše tak, že by z toho byl perfektní film a na mě to bylo náročnější na čtení. Nechci však knihu úplně odsoudit, protože vím, že tento autor má svou čtenářskou základnu, které se jeho styl psaní líbí.

Nejvíce mě bavily scény, kdy doktor Borrowman byl v kontaktu s psychopaty a sledování toho, jak to člověka mění. Do půlky knihy jsem si říkala, kdy se to konečně rozjede, v polovině se to však přelomilo. Začalo se tam konečně něco dít a já se více začetla. S napětím jsem čekala až do konce na rozuzlení, které bylo víc než překvapující.

Na mě je autor moc popisný a možná proto jsem měla problém. Ale určité napětí si kniha udržovala a pomaličku se tam začal rozplétat motiv toho všeho, který byl neskutečný. Ne jako že by se to byl nějaký nesmysl, ale bylo to obrovské a vůbec by mě něco takového nenapadlo.

Co mě však hodně zaujalo, byl samotný Moorlock Hall. To je věznice pro ty nejhorší případy, pro které není možnost návratu do společnosti. V knize je popisován případ, kdy jednoho takového napraveného psychopata propustili a netrvalo to dlouho, kdy zase udeřil. Proto vláda postavila tajné zařízení a tajné proto, že by s tím společnost nemusela souhlasit.

Kapitoly v knize jsou krátké, ale děj je náročnější na čtení, takže nečekejte jednohubku. A byla bych nerada, kdyby jste knihu zavrhly na základě mé recenze, protože tohle nebyl můj šálek kávy. Ale vím určitě, že si své čtenáře najde. A jak jsem psala, mě by se to více líbilo jako film.

51559132_2288192134526247_1524832347789197312_nAnotace-

Doktor Barrownam provádí výzkum ve věznicích s psychopatickými vrahy, aby dokázal, že lze „přepnout“
genetickou výbavu odsouzených a tím změnit jejich chování. Je přesvědčen, že se blíží největšímu objevu v dějinách neurologie. Když jeho práci podpoří utajený soukromý investor, rozhodne se doktor nové poznatky nezveřejnit
, což se neobejde bez tragických následků.

Za knihu děkuji nakladatelství Alpress. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde. Můžete i mrknout na ukázku zde.


1 komentář: „Lovec myšlenek

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s