Minecraft- Brána

51518501_372998770153660_8491330986221502464_nNázev- Minecraft- Brána

Autor- Tracey Baptiste

Počet stran- 248

Nakladatelství- Alpress

Bianca a Lonnie jsou přátelé již několik let. Znali se od dětského hřiště a spojovala je hra, kterou Lonnie Biance ukázal. Oba měli v Minecraftu velké plány i když Lonnieho někdy rozčilovalo, jak je Bianca zbrklá. Jak v životě, tak ve hře.

Jelikož byl začátek školního roku, oba směřovali na párty, neboli sraz absolventů. Lonnie řídil a vysvětloval Biance, co všechno ještě musí udělat, aby v Minecraftu mohly do Endu. Jenže na party nedojeli. Zrovna když Bianca ukazovala pokrok, který v Minecraftu udělala, Lonnie ztratil vládu nad řízením a srazili se čelně s jiným autem.

Bianca se probouzí v nemocnici a nic necítí. Nemá tušení, jak dlouho tam leží, co se stalo a hlavně, jak dopadl Lonnie. Rodiče jí o něm nic neřekli, jen řešili stále její stav a byly vyřízení. Prý už leží v nemocnici několik dní, má za sebou řadu operací a je zázrak, že přežila. Na otázky, co se stalo s Lonniem, jí nikdo neodpovídá.

Jednoho večera, kdy nemůže spát kvůli bolestem, přijde do pokoje malý kluk. Představil se jako A.J.. A.J. už leží v nemocnici dlouho a krátí si čas hraním Minecraftu. Jenže úplně jinak, než je Bianca zvyklá. Nemocnice půjčuje dětem VR brýle. Díky nim má hráč pocit, jako by ve hře opravdu byl. Bianca je ještě nemá povolené, kvůli úrazu hlavy. Přesto ji je A.J půjčí.

Bianca se ocitá ve světě, který moc dobře zná. Doufá, že Lonnie hraje taky a proto ho ve hře hledá. Nakonec se ji Lonnieho podaří najít, jenže jinak než čekala. Lonnie tam není jako hráč, ale vesničan, který nemluví. Bianca doufá, že je to jen nějaká chyba a rozhodne se mu pomoct. Podaří se jí to?

51533387_1352986964843117_428208548648845312_n

Minecraft Brána je dobrodružná kniha ze světa Minecraft. Kniha je pro mládež, ale mohou jí číst i starší ročníky. Nejlepší je určitě pro samotné hráče, protože při čtení je dobré znát aspoň základ hry. Pomůže to lépe si představit tamní svět. Jelikož můj syn tu hru zbožňuje a sem tam si sama zahraji, dala jsem šanci příběhu, který vás zavede do herního světa.

Kniha v sobě má hlubší smysl, než se na první pohled zdá. Mladá dívka díky své zbrklosti způsobí autonehodu a tomuto přiznání se vyhýbá. Díky čemuž škodí jen sama sobě. Ale jakmile se ponoří do světa Minecraftu přes VR brýle, škodí tím i dalším hráčům.

A.J. leží v nemocnici už dlouho a je to moc šikovný kluk. Hru vylepšil, ale proti jedné věci bojovat nemůže. VR brýle jsou napojené na mozkové funkce hráče, takže není potřeba dalších věcí či pohybů každého hráče.  Hra je ovládána myšlenkami. Pokud má však někdo splín, či z něčeho strach, může se to vetřít do hry a ovlivnit ji.

Bianca se za každou cenu snaží pomoct Lonniemu, protože věří, že má nějaký problém ve hře. A věří také tomu, že aby mu pomohla, musí s ním do Endu. Jenže aby se do Endu dostala, je nutné mnoho příprav. Takže čekejte hodně dobrodružství.

Začátek knihy je nešťastný. V krátkosti se seznamujeme s Biancou a Lonniem a hned přijde na řadu autonehoda. Netrvá to dlouho a Bianca se ocitá v Minecraftu, kde se odehrává velká část knihy, protože Bianca se nechce odhlásit. Není na to ale sama, protože ve hře potkává další hráče, kteří se jí rozhodnou pomoct.

Zprvu jsem nevěděla, co mě v knize čeká. Ale nečekala jsem, že mě příběh od první stránky tak chytne a ponořím se naplno do děje. Je vidět, že autor se v Minecraftu vyzná a ví o čem píše. Scéna s autonehodou byla silné kafe i na mě, protože by mě nenapadlo, že by něco takového bylo v knize pro mladé. Ale byl to záměr, což poznáte na konci knihy.

Kniha se mi četla hodně lehce. A jak jsem psala, hru znám, takže jsem neměla vůbec problém si představit ten svět. Kapitoly jsou krátké a příběh ubíhá rychle a to i díky napínavému ději. Konec je hodně překvapivý. I když něco jsem z části čekala, tak stejně jsem po zavření knihy byla překvapená a ještě dlouho nad tím přemýšlela. Hlavně kniha v sobě nese poselství, ale to vám neprozradím, jelikož by to mohl být i spoiler.

Takže za sebe knihu určitě doporučuji a to hlavně těm, co znají hru samotnou aspoň trošku. Je to překvapivý příběh. Žádná pohádka.

51059108_2231470443576406_1864906161774395392_nAnotace-

Bianca s Lonniem skončí po autonehodě v nemocnici. Když se dívka probere, Lonnie s ní na pokoji není. Díky speciálním brýlím se Bianca spolu s ostatními pacienty ocitne ve virtuálním světě hry Minecraft. Pronásledovaní nepřátelskými moby se ze všech sil snaží najít cestu ven. Narazí na avatara a Bianca si myslí, že je to Lonnie. Co když se ale mýlí?

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.

 

 

 


1 komentář: „Minecraft- Brána

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s