Půlnoční obřad

50236647_601705766925139_3920367610016825344_nNázev- Půlnoční obřad

Autor- Melinda Leigh

Počet stran304

Nakladatelství- Alpress

Uběhly čtyři měsíce po událostech v Huntsville, strach v lidech však stále přetrvává. Nathana Halla se stále nepodařilo dopadnout a protože trpí smrtelnou nemocí, policie doufá, že už bude mrtvý. Jenže jsou lidé, kteří nemohou žít v klidu, dokud nebudou mít jistotu.

Když před čtyřmi měsíci Nathan ohrožoval městečko, byla málem Mandy jedna z jeho obětí. Počkal si na ní, když odcházela z práce a chtěl ji unést. Jenže její kamarád Jed se do toho připletl, aby Mandy ochránil. Málem zaplatil svým životem, přesto si následky napadení ponese celý život. Kdyby nebylo Dannyho Sullivena, Jed by jistě zemřel a Mandy by měl v rukou Nathan.

Tím to pro Dannyho však neskončilo. Jeho sestra Jayne se stále bála a omezovalo jí to v osobním životě. K tomu všemu se Dannymu nelíbil laxní přístup policie k celému případu. Jayne Dannymu pomáhala, když on to potřeboval a teď jako milující bratr se jí to rozhodl vrátit. Hlavně Mandy mu také není lhostejná.

Mandy je dcera majitelky hotelu. Při těch tragických událostech měla její máma infarkt, proto se Mandy musí o vše starat sama. K tomu všemu ji neustále sužuje strach, protože má tajemství, které nemůže nikomu prozradit, aby neohrozila svojí rodinu. Jenže nebezpečí číhá za rohem a jen vyčkává.

Díky Nathanu Hallovi trpí stále dost lidí a Danny se ho pokusí najít. To však netuší, že jeho cesta bude nebezpečnější, než tušil.

49828842_397125587497021_5707645446256590848_nPůlnoční obřad je druhý díl ze série. První díl s názvem Půlnoční odhalení byl jen začátek všeho. Autorka to mohla prvním dílem krásně zakončit, ale rozhodla se, že ten příběh bude delší a hlubší.  A přesto je znát, že autorka má vše dobře promyšlené a příběh není zbytečně natahovaný.

Děj můžeme sledovat s pohledu více postav a to dokonce i samotného vraha, kterého všichni hledají. A i tak si kniha zachovává napětí a moment překvapení, který vás bude čekat na konci. I v tomto díle se zachovává keltská mystika, protože vrah je tím posedlý. Menší zajímavost v tomto díle jsou části, kdy se vracíme do vrahova dětství a tím pochopíte, proč se tak chová. Což ho samozřejmě neospravedlňuje.

Autorka si udržuje svůj styl psaní. Takže kniha je stejně čtivá a nenáročná jako první díl. Setkáváme se tu s dalším Sullivanem, tentokrát bratrem Jayne, která byla hlavní hrdinkou v prvním díle. A co jsem tak zkoukla další díly, který teprve budou, tak nás Sullivenovi jen tak neopustí. Takže by se dalo říct, že to je série hlavně o této rodině, která má smůlu na neštěstí.

Půlnoční obřad je thriller se špetkou romantiky. I když to je možná trošku přehnané slovo. Vztahy se tam řeší, ale žádné postelové scény nečekejte. A i ty vztahy nejsou hlavní v tom ději. V knize čekejte hodně akce, protože od začátku už se tam něco děje i když policie si to nespojuje s Nathanem. Více se seznámíme s Dannym, o kterém jste párkrát slyšeli v prvním díle a to jako o bratrovy, který se vrátil z války s pochroumaným zdravým. To kvůli němu Jayne se snažila dost vydělat, aby měla na jeho léčbu.

Jsem ráda, že s další knihou autorka neklesla na kvalitě a podařilo se jí rozšířit příběh, který mě zaujal. Proto knihu rozhodně doporučuji. A kdo ještě sérii nezná, tak rozhodně stojí za přečtení. Hlavě pokud máte rádi na konci to wow, které jste nečekali. Protože to udržování v nevědomí po celý příběh přidává knize na napětí. A o se povede málo komu.

49949333_1289711584512353_3666699355387068416_nAnotace-

Nedávno došlo v Maine k několika vraždám a přepadením. Z jednoho takového vyvázla živá i sestra Dannyho Sullivana. Ten se po selhání policie snaží násilníka vypátrat a pustí se do vyšetřování s Mandy, další obětí. Mandy ovšem skrývá tajemství a chce především chránit vlastní rodinu, protože vrah svou
práci ještě zdaleka ned
okončil.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.


1 komentář: „Půlnoční obřad

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s