Ticho nemá ozvěnu

IMG_20181215_165628Název- Ticho nemá ozvěnu

Autor- Zdeněk Hanka

Počet stran- 224

Nakladatelství- Alpress

Jillian se blíží konec školy a s tím se spojuje, kam půjde dál a čím se bude živit. Její představa se však neshoduje s představou jejích rodičů. Zatím co oni chtějí, aby byla v životě zajištěná a šla na práva nebo medicínu, Jill by chtěla dělat v hudebním odvětí, takže další školu nemá v plánu.

Mladá dívka teda svádí boj s rodiči a aby jim ukázala, co chce v životě dělat, shání kapelu, které by mohla pomoct. To se jí brzo podaří. Parta mladých kluků, kteří nejsou zatím známý se díky Jill začnou pomalu prosazovat a změny které jim ona doporučí jsou ku prospěchu celé kapele. Dokonce se jim podaří nahrát první cédéčko, které je má dostat dál.

Jill se podaří s rodiči domluvit, že si najde školu, která se zaměřuje na hudbu a bude mít aspoň na tu práci papír, protože podle nich bez vzdělání práci nesežene. Proto hledá na internetu školy a naleznete tam kurz, ze kterého by vyšla s papírem, který tak její rodiče chtějí.

Jill si dopisuje s jedním z učitelů a protože chce, aby to bylo pro její rodiče překvapení, nic jim neřekne a při otázkách o škole mlží. Dokonce maže veškerou konverzaci, protože pokud ji to vyjde, tak je chce překvapit na společné dovolené v Mexiku. Jill chce rodičům dokázat, že to zvládne sama a není už malé dítě, o které se musí strachovat.

Před odjezdem do Mexika se Jill rozhodne zajet ještě něco zařídit, jenže už se nevrátí. Slehne se po ní zem a nikdo netuší, kam se ztratila. Jejím rodičům se obrátí svět vzhůru nohama a nemají žádné vodítko k tomu, kam by se mohla ztratit.

IMG_20181215_165923Ticho nemá ozvěnu je thriller o tématu, z kterého zamrazí. Autor Zdeněk Hanka žije v Kanadě a živý se jako záchranář. Už napsal několik knih, přesto toto je první, kterou jsem od něj četla. Knihu jsem si vybrala právě proto, že se touto knihou snaží upozornit na nezvěstné děti a jak lehké je o ně přijít. A jedna zajímavost. Kniha je založená na skutečné události.

Tak čím začít. Je toho hodně co bych o knize chtěla napsat, tak snad to ze sebe dokáži dostat, protože ta kniha mě naprosto rozsekala, když to napíšu tak blbě. A to, že je založená na skutečné události, jen tam některé věci jsou pozměněny, dělá knihu o to více šokující. Myslím si, že každý tak nějak víme, že počet zmizení dětí v Americe je vysoký, ale nikdo už neví, jak k tomu dochází. Proto autor napsal tuto knihu, aby nám tu problematiku více přiblížil.

Máme tu mladou dívku, která si chce splnit sen a protože se chce zavděčit rodičům a ukázat jim, že už dokáže být zodpovědná sama za sebe, rozhodne si sama zařídit kurz, aby splnila jejich přání. Do poslední chvíle však netuší, že si tím jejím tajnůstkářstvím připravuje půdu pro únosce.

Hlavní dívka se mi zdá trošku naivní, ale když si vzpomenu na svojí pubertu a na to, jak jsem sama ze sebe dělala dospělou, tak mi dojde, že jme to měli dřív v sobě všichni. A díky tomu, že si Jill chtěla prosadit svou aby si splnila svůj sen, což není zas tak nic špatného, ale protože se neporadila s rodiči, kteří by ji pomohly a určitě by jim okamžitě došlo, že se jedná o něco nekalého, si Jill podepsala cestu do pekel.

Teď mi došlo, že vám o příběhu nemůžu víc prozradit, protože to není ani v anotaci. Jediné co můžu napsat je, že v knize je další jedno velké téma, které vás víc k příběhu přitáhne. A co se toho týče, tak se v knihách moc nevyskytuje a přitom je to věc, která se stále děje v různých podobách. Ale na to budete muset přijít samy.

Kniha se opravdu dobře čte. Kapitoly jsou krátké, děj není rozvláčný. Člověk by ani neřekl, že knihu napsal rodilý Čech. Je vidět, že autor už tam nějaký čas žije, protože při čtení jsem neměla problém se do děje a tamního prostředí ponořit.

Celý příběh je opravdu napínavý. Já jsem díky tomu knihu přečetla za jeden večer, protože jsem potřebovala vědět, jak to celé dopadne. Měla bych ještě dodat, že v knize máme dva děje, které se brzo propojí, protože mají společného více, než se může zprvu zdát. A co se týče konce, tak tam jsem na poslední stránku zírala s otevřenou pusou. Kdybych to měla popsat v pocitech, tak nejdřív přišel šok, trošku zklamání, a pak dlouhý přemýšlení co si mám myslet. Proč? Neříkám, že byl konec špatný, ale něco mi tam dost chybělo, ale to bylo evidentně záměrem, protože pak vás to donutí nad knihou hodně přemýšlet.

Knihu tedy určitě doporučuji, protože autor napsal napínavý příběh o věcech, o kterých se moc nemluví. Jedná se o nenáročnou knihu, která vás pohltí a propustí až na konci. Takže pokud vás zajímá téma únosů dětí, rozhodně doporučuji.

IMG_20181215_165747Anotace- 

Jill zbožňuje hudbu a neumí si představit, že by se někdy živila něčím jiným. Proti vůli otce tráví čas s mladou rockovou kapelou, ale zároveň chce překvapit rodiče tím, že získá titul v oboru, který ji baví. Proto před nimi utají přihlášku ke studiu a nevědomky tím zamete stopy ke svým únoscům.

Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress. Pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.


2 komentáře: „Ticho nemá ozvěnu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s