Lea Honor: Třpytící se město

Název: Lea Honor: Třpytící se město
Autor: Lenka Bandurová
Počet stran: 370

Můj názor:

Dávný slib visel nad hlavami dvou mladých lidí. Jenže osud si s oběma hodně pohrál.
Thomas Honor klečel na bojišti a čekal na jistou smrt. Jeho poslední myšlenky patřily jeho ženě a synovi. Přesto byl se smrtí smířený. Hlavní bylo, že válku vyhrál a zavládne klid. Smrt ale nepřicházela a najednou jeho protivník byl mrtvý. Život mu zachránil Leonus Libertas, který pocházel ze Sluneční vesnice. Aby dal Honor najevo svůj vděk, přislíbil svého syna Libertasově nejstarší dceři.
Čas sice plynul dál, ale slib byl stále pevný, jako na samém začátku.
Lea Libertas byla jiná než její starší sestra. Zatímco Nina byla vychovávána jako správná hospodyňka a budoucí vážená manželka, Lea se ráda oháněla mečem. A zrovna, když se vracela domů, všimla si neznámého koně, který znamenal, že se blíží něco zlého.
Mladý Thomas Honor dlouho odkládal cestu do Sluneční vesnice, aby naplnil slib svého otce. Dohodnuté svazky nebyly žádná vzácnost, jenže on miloval jinou. Avšak musel uposlechnout, protože tím by jeho rodina přišla o čest, kterou si tak tvrdě vybojovali. Thomas doufal, že se stane něco, co slib zruší a on bude moct být se svou milovanou. A když viděl svojí nastávající manželku, bylo mu jasné, že to nebude on, kdo slib poruší.
Na první pohled bylo jasné, že si Ninu vzít nemůže a vzplála v něm jiskřička naděje. To však netušil, že Leonus Libertas mu nabídne jeho druhou dceru, na kterou Thomas doslova zapomněl. A nebyl to nikdo jiný, než Lea.
Když Lea přišla domů, otec jí oznámil, že druhý den ráno, opustí s Thomasem vesnici a vydá se s ním do jeho země, kde si ho vezme za manžela. Pro Leu to bylo kruté. Milovala svůj domov. Ona byla ta, která si mohla dělat co chce i když jí bylo líto sestry, která se měla vydat do jiné země. Ale tušila, že Thomas si Ninu nebude moct vzít. Jenže ji nenapadl takový konec.
Proto se Lea rozhodla, že udělá vše proto, aby si ji Thomas nevzal a aby ji vrátil do jejího domova. Mezitím, na cestě poznávala, jaký je ve skutečnosti svět, protože pro ní byl domov vždy a jen Sluneční vesnice. Zjistila, že okolní svět může být i krutý a netuší, že na každém rohu na ní číhá nebezpečí v mnoha podobách…

V první řadě bych vám chtěla říct, že ačkoliv to zatím není znát, jedná se o fantasy a popravdě, nevědět, že to napsala česká autorka, vůbec bych tomu nevěřila. A přeci je to pravda.
Hlavně kniha ještě ani není na světě a ani samotná autorka ještě neví, jestli ji knihu někdo vydá, ale pokud to někdo neudělá, za mě to bude opravdu hloupý počin.
Knihu můžete nalézt na Wattpadu, který já osobně nějak pořád míjím. A nenapsat mi samotná autorka, tak snad se k její knize ani nedostanu. A teď vím, že to je chyba. Kdo ví, kolik se tam ještě skrývá tak nadějných autorů. Jako musím uznat, že mě autorka neskutečně překvapila a tuhle knihu musí někdo vydat.
Jak už jsem psala, jedná se o fantasy o mladé dívce, které se jednoho dne obrátí život vzhůru nohama a nic s tím udělat nemůže. Slib je slib. Jenže má být manželkou někoho, koho nemiluje, musí opustit svůj domov a dokonce slunce, protože v jeho zemi je stále skryto. A být s někým, kdo má v srdci jinou taky není jednoduché.
Lea po cestě poznává, že svět je větší a krutější než její domov. Stačí projít branou a prostředí, podnebí a podmínky jsou naprosto jiné. To dalo autorce prostor pro to, aby si pohrála s fantazií a konečný výsledek stojí za to.
Pro představu v knize je žebrácká poušť, ve které přežívají lidé, kteří nikam jinam nemůžou. Je to tak chudá země, že jsou z lidí kanibalové a není radno se tam potulovat, protože je možné, že z ní cestující nevyvázne živý. Za to Honorova země je bohatá a uznávaná, protože je to země válečníků. A ve znaku nemají Lilii jen tak. Lilie tam jsou totiž všude a to i jejich nezaměnitelná vůně. Ještě stojí za zmínku Bellské království, kde musí každý chodit oblečen podle předpisů a pokud je někdo neupraven jak má, stihne ho krutý trest. Nedej bože, pokud se tam objeví někdo krásnější, než královna.
Ačkoliv se to nezdá, není to pohádka a nebezpečí číhá na každém kroku.
Naší hlavní hrdinkou je Lea. Sedmnáctiletá dívka, která že i přesto, že se chová jak malé dítě, je drsná, umí to s mečem a za svým si jde i když jí to může stát život. Ale příběh není psán jen z jejího pohledu, ale také Thomasova, královského synka, pro kterého čest hodně znamená. Přesto se rozhodně zachránit svou milovanou Perlu.
Celý příběh začíná tím, jak vznikl slib dvou mužů. Autorka se v tom moc nepitvala a je to jen jedna krátká kapitola, takže žádné zbytečné natahování. V další kapitole se už seznamujeme se dvěma jejich potomky, kteří mají spojit svůj osud.
Hodně mě zaujala Honorská pohádka o spící ledové krásce, na kterou v knize párkrát narazíte a která v jednom momentě dokonce vyvrcholí. Kdyby se autorka rozhodla napsat samostatnou dodatkovou knihu jen Honorských pohádek, byl by to skvělý nápad a já bych si ji moc ráda přečetla.
V momentě kdy Lea opouští domov, čeká ji jedno dobrodružství  a nejedno nebezpečí, kterým si musí projít. Jak jsem psala, život za branou Sluneční vesnice je nebezpečný a Lea je jako mucholapka na špatná rozhodnutí a hrozby, které číhají na každém kroku.
Jak už je znát, je v knize i řekněme romantická linka. Řeší se tam vztahy, ale lehce a postupně.
Kapitoly jsou krátké a příběh není zbytečně natahovaný, takže čtení rychle ubíhá a to i díky tomu, jak lehce a čtivě autorka knihu napsala. Dokonce je tam mnoho faktorů, které přidávají na napětí. A co mě překvapilo, bylo to, že jsem se u nejedné scény nasmála, protože byly tak dobře vystižené, že nešlo jinak. U jedné jsem dokonce brečela smíchy.
Autorka prostě umí vystihnout jak situace, tak je dobře popsané i prostředí, takže nemusíte namáhat představivost. Což je další věc, díky které se vám kniha bude číst lehce. Já osobně jsem se prostě nemohla od knihy odtrhnout a i když to nedělám, tak jsem četla i přes den a doma na vše kašlala. Ono snad ani nejde popsat to nadšení z celého příběhu.
Za mě je to naprosto skvělá, napínavá, čtivá kniha a přesto, že jsem byla nemocná a žádnou jinou mi nešlo číst, tak tuhle jsem prostě naprosto slupla. Autorce držím palce, aby se nějaké nakladatelství chytlo a po přečtení věřím, že to někdo vydá. Prostě musí, taková kniha nemůže jen tak zůstat někde v šuplíku. A moc se těším na pokračování, protože ten konec tomu ani nedá jinak.
Za sebe knihu rozhodně doporučuji a za knihu budu orodovat, dokud mi tu nebude stát na poličce mezi ostatními. Tohle si prostě musíte přečíst.

Anotace:

Dva válečnické rody – jeden prostý, druhý vznešený. Kdysi mezi nimi vzniklo pouto, které musí být naplněno. Ona pochází z kraje vycházejícího slunce a barev. On pochází ze země deště a lilií.

Ona nadevše miluje svou rodinu, on miluje jinou ženu. Ona hledá způsoby, jak zpřetrhat pouta minulosti, aby se mohla vrátit domů. On hledá možnosti, jak zachránit svou snoubenku, aniž by porušil dávný závazek. 

Nemají nic společného, přesto se osud rozhodl, že jejich cesty spojí. 

Slib, který nastal čas splnit.
Čest, která není ctí. 
Láska, která není láskou. 

Společně se vydávají na nebezpečnou cestu, pronásledováni temnotou. V každém tmavém koutě číhají nebezpečné Stíny, jež jsou předzvěstí kruté smrti. Bude to dlouhá cesta na jejímž konci nemusí být vůbec nic.


Strašně moc děkuji autorce, že mi dala šanci si knihu přečíst v elektronické verzi. Pro mě je její kniha opravdu překvapení tohoto roku. Pokud vás kniha zaujala, můžete si ji přečíst zde. A pokud budete chtít autorku sledovat, jak se vyvíjí vydání knihy a psaní pokračování, můžete zde.3 komentáře: „Lea Honor: Třpytící se město

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s