Učedník a válečný mág

Název: Učedník a válečný mág
Autor: Taran Matharu
Počet stran: 344
Nakladatelství: Alpress

Můj názor:

Fletcher a jeho přátelé jsou uvěznění v Aetheru. Pronásledují je Orčtí šamani a moc lístků na přežití ve smrtelném ovzduší nemají. Mají jen pár dní na to, aby nalezli nové rostliny, jinak zemřou. A k tomu všemu se musí vypořádat s hladem a nebezpečím, které v pustině čeká. Naštěstí mají pomocníka, takže nemusí chodit po svých. Ocitli se na zaratanovi, což je obrovský tvor podobný želvě a ten má podle všeho někam namířeno. Díky tomu, že v tom Fletcher není sám, mají šanci na přežití i když některé chvilky jsou krušné.
Fletcher se ale má i z čeho radovat. Nalezl totiž svojí matku, jen není zas tak v pořádku. Byla vězněna a mučena Orky moc dlouho, takže její pohled je nepřítomný a vypadá jako by nevěděla o světě.
Největší starost dělá Fletcherovi albínský Ork jménem Chán, protože proroctví mluví o salamandrovi, kterého mají jen oni dva. A Chán si ve své samolibosti myslí, že to on je ten vyvolený, proto chce Fletchera zničit a vzít mu Ignatia.
Aether je plný různých a nebezpečných tvorů, proto tím vším procházet a hledat rostlinu a východ je strašně náročné. A to i tak, že někteří klesají na mysli a čekají jistou smrt.
Podaří se jim prodloužit čas v Aetheru? Uniknou Orkům a naleznou východ? Dožijí se vůbec velké bitvy, která se má dostat do jejich světa?

Učedník a válečný mág je třetí a závěrečný díl ze série Učedník. Předchozí dva díly jsem naprosto zhltla, proto jsem nečekala, že závěrečný díl překoná ty dva. Kniha je plná akce, napětí, nebezpečí a dokonce i smrti. Závěrečná bitva se mi četla jedním dechem, protože to byl boj s velkým B. Žádný mazlení s našimi hlavními hrdiny a pokud máte nějakého oblíbence tak bacha na to, protože smrt může dostihnout každého.
V tomto díle se Fletcher a jeho přátelé nejednou dostanou na konec svých sil a ne každý to zvládne. Kniha je tak plná všeho, že úplně překypuje. Oproti předchozím dílům je to rozdíl. Jako by si autor to nejlepší ze sebe schovával na konec. Naprosto se překonal, to se musí uznat.
Co se týče toho nebezpečí, tak to je v knize na denním pořádku. Nejdřív se musí vyrovnat s nebezpečnými tvory v Aetheru, poté s hrozícím udušením, hladem,  s Orky, nalezením východu a dál se to jen stupňuje výš a výš. Takže i když bloumají po Aetheru dost dlouho, tak to není žádný med.
Poté se tam začne rýsovat nějaký vztah, jenže autor si to asi rozmyslí, takže se stane nemožným a necpe do knihy romantiku, která by jen knize uškodila. Autor se tím závěrečným dílem rozhodně vypracoval výš a nějaká romantika by tomu jen uškodila. Hlavně ta poslední bitva byla velkolepá. To jsem se začetla natolik, že jsem to až viděla jako by se mi odehrávala před očima.
Děj je opravdu hodně propracovaný a díky tomu že je to psáno tak lehce, tak žádný čtenář nemůže mít problém se zádrhely ve čtení. Ta kniha se totiž čte naprosto sama.
Takže za sebe knihu rozhodně doporučuji, protože je to pořádná fantasy, jejíž kvalita se každým dílem stupňuje.

Anotace:

Fletcher a jeho přátelé, pronásledovaní orckými šamany a divokými démony, se musí stůj co stůj vrátit z území Aetheru zpět do vlastního světa a ubránit ho před orckou hrozbou. Fletchera ovšem čeká ještě mnohem obtížnější úkol: úhlavní nepřítel albínský ork Chán se chystá se zničit Hominum a pobít jeho nejbližší. V rozhodujícím boji se s ním musí Fletcher střetnout sám
Za knihu moc děkuji nakladatelství Alpress, jsem ráda, že mám konečně celou sérii kompletní. A pokud vás kniha zaujala, naleznete ji zde.


5 komentářů: „Učedník a válečný mág

  1. *omylem bouchne do stolu* To snad ne!Předchozí dva díly jsem četla a i orecenzovala na svém blogu, objevila jsem je v knihovně, která je mým jediným zdrojem knih. Doposud jsem netušila, že už třetí díl vyšel (a vlastně jsem ho ani nehledala), ale když to tak pozoruji, tak mi začíná být opravdu líto, že jej naše knihovna zatím nevlastní, protože se mi hrozně líbil a moc si ho chci přečíst :3 😀 (A na kupování knížek tolik nejsem, alespoň zatím ne, jelikož bych z tohoto důvodu byla brzy naprosto švorc :D)Recenze je pěkná a líbila se mi, jen tak dále :3

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s